Meie lugu

tARTu pood kasvas välja 2019. aastal toimunud samanimelisest Voronja galerii aastalõpunäitusest. Pop-upina avanenud tARTu poe võttis publik kiirelt omaks ning nõnda otsustasime Aparaaditehases edasi tegutseda. 2020. a septembris avasime tARTu poe ruumides autoribaari NAPP.  2021. a jaanuaris laienesime juba näitusesaali võrra. Alates 2021. a jaanuarist toimib tARTu poe juures taskuhääling tARTu hääl, mis annab hääle Tartuga seotud loojatele ja nähtustele.

2020. aastal pälvisime tARTu poe tegevuse eest Tartu Kultuurikandja uustulnuka kategoorias laureaadi tiitli ning isolatsiooni ajal „varjatud kaameraga“ salvestatud videoklipid, pärjati samal aastal toimunud Kuldmuna konkursil, pronksmuna tiitliga.

tARTu pood tegutseb kolmes ruumis. Esimeses, mis asub läbi kahe korruse, on avatud kunstipood. Rõdul on sisse seatud taskuhäälingu tARTu hääl stuudio, kus salvestatakse saated. Samas ruumis toimuvad kontserdid, raamatuesitlused, loomingulised õhtud ja muud sündmused, mis võimaldavad publikul kahel tasapinnal toimuvat jälgida. Järgmises ruumis on sisseseatud autoribaar, mis avaneb sündmustele ajal. Kolmandas ruumis asub klassikaline näitusesaal, kus toimub aastaringne kunstiprogramm ning kus lisaks näitustele toimuvad töötoad ja vestlusõhtud kunstnikega. 2022. aastal laienes meie tegevus teisele korrusele, kus on avatud sündmuste ruum ning kus saavad toimuda seminarid ja koolitused.

tARTu pood on piisavalt väike, et ajaga kaasas käia ning paindlikult muutustega toime tulla, samas ka piisavalt suur, et haarata tegevusvälja kogu tARTu. Seda kinnitab isolatsioonitingimustes sündinud taskuhääling tARTu hääl, mille populaarsus kasvab lausa nädalatega. 2021. aasta mais käivitas Levila podcasti-raadio, kuhu kogus sadade Eesti podcastide seast parimad oma programmi ning tARTu hääl oli üks neist, kelle saateid Levila raadiost regulaarselt kuulata sai.

Alates 2023. märtsist kanname nime HAKI galerii. Külasta meid Tartu Aparaaditehases (Kastani 42, Tartu). Sisenemine galeriisse Kastani tänava suunalt.