Las jõuluvana puhkab!

Kingisoovitused

HAKI » HAKI galerii jõulukingi soovitused

Appi tuleb HAKI galerii

Kinkide valimine võib teinekord olla üsna keeruline, eriti kui neid tuleb teha rohkem kui ühele korraga. Selleks puhuks olemegi teile spetsiaalselt kokku pannud kümme kingisoovitust, mis iga kingi saaja suu nurgad üles poole toob.


1. Kalender 2024

MAIKRO

“Linnaaed” parimad palad Kalender

MAIKRO kalender on looduseteemaline. Kalendrisse jõudsid kunstniku valitud parimad palad „Linnaaia“ näituselt, kus linnaaiad on kasvanud hoonete katustele, parkimisaladele, raudteejaamadesse, kaubanduskeskustesse, mahajäetud hoonete vahele, kasvumajadesse, kodudesse… Rohelusse uppunud linnamaastiku võib rajada kõikjale. Miks mitte riputada see enda seinale?

Viktoria Berezina

“Ma olen loodus” kalender

“Ma olen loodus”, kus saab näha kunstniku värviküllast tõlgendust inimese ja looduse vahel valitsevast tasakaalust. Loodus õpetab meid olema kannatlik ja tähelepanelik. Ta inspireerib meid oma majesteetliku keerukuse ja samas piiritu lihtsusega, pakkudes harmooniat ja lõputuid võimalusi. Loodus on meie pelgupaik ja inspiratsiooniallikas. Ainult tema embuses mõistame, et oleme selle imelise maailma lahutamatu osa ning et looduse elab meis kõigis.


2. Aktid

Peep Pedmanson
&
Tiina Tiitus

Käesoleval aastal sai HAKi galeriis näha lausa kahte aktinäitust, mistõttu on tekkinud aastalõpuvalikusse huvitav valik kahe erineva kunstniku vaatest samale zanrile. Kui Pedmansoni krokiid on pigem figuratiivsed ja humoorikadki, täis elu ja huumorit, siis Tiituse joonistused kalduvad pigem müstikasse ning peegeldavad modellide, kusjuures ka meesmodellide õrnemat poolt.

Kasutage võimalust ja tutvuge kahe erineva kunstniku perspektiiviga samale zanrile, mis on justkui kunstiline dialoog kahe erineva maailma vahel, mis annab võimaluse avardada oma arusaama aktimaali mitmekülgsusest.


3. Malle Leis, kunstiklassika

Akvarellid

Filosoofiliselt sügavad taimemotiivid

Malle Leisi loomingut on imetlenud mitu põlvkonda ning see kõnetab meid veel ka tänapäeval. Leisi loomingu märksõnaks on katkematu huvi taimemotiivde ja looduse vastu. Kui esmapilgul võib tema kujutatud floora paista lihtne ja dekoratiivne, siis looduse rikkaliku ilu kujutamise all võib tajuda ka filosoofiliselt sügavaid mõtisklusi, kus kevadel tärganud liblest saab sügisel vili ja sünnist saab surm. Nendest akvarellidest võib otsida elu ringkäigu ja seda saatvate müsteeriumide kujutamist.

Kui omal ajal jäi Leisi looming ostmata, siis nüüd võib seda kinkida oma lastele või lastelastele, teades, et lisaks igavikulistele teemadele tagab see tulevikus ka korraliku pensionisamba.


4. MAIKRO Jõulupostkaardid

Tulnud, et jääda

“Võta vabalt”

MAIKRO on ilmselt tulnud et jääda. Tegu on kunstnikuga, kes alles avastab oma piire, avades pillava lihtsusega eriilmelisi näituseid, mis on pakkunud publikule lihtsaid äratundmishetki, aga ka sügavuti minevat ruumielamust. MAIKRO postkaardid sarjast “Võta vabalt”, toovad jõuluaegsesse saginasse rahu ja vaikust, meenutades meile, kui tähtis on vahel leida hetk iseenda jaoks. Ning kui postkaardid jäävad jõulude ajal kinkimata, pole probleemi, neid võib jagada oma sõpradele ja tuttavatele aastaringselt. 


5. Ralf Sannikov, noor kunst

Tahan vallutada maailma

Suured ja väikesed

Ralf Sannikovi kubistliku mõjuga ekspressionistlikud maalid on silma jäänud nii Eesti, aga ka Austria ja Hispaania publikule. Sannikovi eesmärgiks ongi järgmise 50 aastaga vallutada maailm ja kui see peaks juhtuma, on praegu õige aeg tema teoseid osta, et omada tükikest kunstiajaloost enne, kui see kunstniku tähelennuga kättesaamatuks võib osutuda.

Meie valikus on nii suuremõõdulised õlimaalid, kui ka taskukohase hinnaga ning väiksemas mõõdus tiraažiga prindid. 


6. HAKI Padjad

Fragment Toomas Kuusingu teosest

“Tartu kodutud hakid”

Tartus on kõige suurem valik Toomas Kuusingu graafikat HAKI galeriis. Toomas Kuusingu loomingul kujutatud teemad tulenevad nii linna- kui ka maaelust, kunstielust, seltskonnast, muusikast, meediast − ehk kõigest ümbritsevast. Tema teosed jutustavad lugusid, millest moodustub kaasaegne folkloor, kus reaalsus põimub kollektiivse alateadvuse pettekujutelmade ja sürreaalsusega. Seda kõike vürtsitab huumor, mille skaala ulatub naivistlikust naljast terava groteski, iroonia ja ühiskonnakriitikani.

Nüüd on jõudnud Kuusingu kuulsad hakid patjadele, mis on saadaval eksklusiivselt vaid HAKI galeriist.


Käsipesu

Soovitame padjakatet pesta ainult käsitsi.

Digitrükk

Fragmendi kangale saamiseks on kasutatud digitrüki tehnikat

Puuvill

Padjakte materjal on puuvillast.

ainult hakis

Kuskilt mujalt sellist lahedat patja ei saa, ära jää ilma.


7. Viktoria Berezina raamat, “Minu Herson”

Kirjad Ukrainast

“Minu Herson”

Viktoria Berezina kirjavahetusest Tartu galeristi Raul Oreškiniga kujunes avalik sõjapäevik, mis mõjutas oluliselt Eesti avalikkust. Viktoria kirju loeti ette Vene saatkonna ees Tallinnas ning seda kajastati pea igas Eesti meediaväljaandes. Viktoria kirjavahetus pärjati Aasta Kultuuri Teoga ning seda tunnustati nominatsiooniga Tartu Kultuurikandja aasta sündmuse kategoorias.

Nüüd on kirjad, tänu Petrone kirjastusele, võtnud raamatu kuju, kus saab näha ka Viktoria kollaaže tema “Mustast raamatust”, mida ta okupatsiooni ajal Hersonis elades pidas.


8. Kalli Kalde, Tartu kunst

Maalid

Sulnid inimesed ja loomad

Kalde maalid sööbivad aga mällu oma sulni atmosfääri ja pintslilöögi pehmusega, tuues lõuendile tihtipeale kokku inimesed ja loomad ning mõningal juhul isegi ühendades neid.

Kalde looming sobib neile, kes kalduvad pisut müstikasse ning on harjunud juurdlema eksistentsiaalsetel teemadel.  

Graafika

Oskuslik ja mänglev

Kalli Kalde graafika mõjub alati värskelt, käsitledes oskuslikult ja mängleva kergusega teemasid mütoloogiast kuni kosmosereisideni.


9. Edward Von Lõngus, tänavakunst

Kaasaja kunstiklassika

“Kannahabe ja nõiakütt”

Ei hooli kunstist? Ei tea isegi kunstnike nimesid? Pole probleemi. Edward von Lõnguse nime olete kindlasti kuulnud. Küllap tunnete isegi ära mõne tema teose. Mis võib sellisel juhul olla paremat Lõnguse legendaarsest teosest “Kannahabe ja nõiakütt”?

Teos väärib ostmist juba ainuüksi seetõttu, et teada saada, mis on kirjutatud Sammalhabet arreteeriva politseiniku rinnasildile, aga muidugi ka seetõttu, et see kuulub juba praegu Eesti kaasaja kunstiklassikasse.  


10. Marge Nelk, miniatuurid

Muinasjutulised illustratsioonid

Marge Nelgi digitaalsed kompositsioonid on loodud mitmekihiliselt, mis muudavad kujutatud ruumi sügavaks ja dünaamiliseks, mida võib tundide kaupa vaadata, et ikka ja jälle uusi nüansse avastada. Jõulupakkumises on Marge Nelgi muinasjutulised illustratsioonid võtnud miniatuurse kuju ja saanud külge paela, et need jõulukuusele või miks mitte hiljem ka seinale riputada.

Saabuvad selle nädala jooksul.

Kingi head kunsti

Soovime teile meeleolukaid ja rahulikke pühi.
Vaata täielikku kunstiteoste valikut meie e-poest.

Mine e-poodi